به کنده کاری نقش های مختلف روی چوب های مختلف منبت می گویند.

کنده کاری بر روی چوب، در واقع هنری است که با ایجاد نقش هایی متنوع بر روی چوب، باعث زیبا شدن قطعات چوبی می شود که خوشبختانه پای این هنر به صنعت کابینت سازی هم باز شده و باعث پیدایش کابینت های با جلوه ای با شکوه به آشپزخانه های ایرانی شده است، به گونه ای که با دیدن انواع این طرح ها و نقش های با شکوه در آشپزخانه، می توان خیال را به دوران باستان پرواز داد….

اگر چه هنر دست استادان ایرانی، از نظر زیبایی و هنر بی مثال است، اما امروزه تکنولوژی به کمک انسان آمده است و روی دیگری از هنر را بر روی انسان گشوده است. اکنون با کمک دستگاه های CNC می توان انواع کنده کاری ها و خراطی را بر روی ام دی اف که از ضایعات چوب بدست می آید، به وجود آورد و از زیبایی آن لذت برد.

کابینت سبک کلاسیک معمولا با دو نوع متریال چوب و ام دی اف خام ساخته و تولید می شود. در کابینت تمام چوب معمولا کنده کاری ها، به وسیله ی هنر دست استادان منبت کاری، طراحی و ساخته می شود. طرح ها و مدل های کنده کاری ها و منبت های چوبی، بر اساس نقش های ایرانی اسلیمی، اروپایی و رومی و در سبک کلاسیک و سنتی قابل طراحی و تولید هستند که نمایی با شکوه و سلطنتی به منزل شما خواهند بخشید.

فهرست